De gemeente Lichtenvoorde 1815-2005 - Hans de Beukelaer

Artikel 84 van 545
€ 10,00
Overzicht

Een beek kan een barrière zijn op reis, heel vroeger beslist. Lichtenvoorde betekent 'gemakkelijk doorwaadbare plaats'. Daar is dus een mogelijkheid de reis te vervolgen. Rond die Lichte voorde is een levensvatbare gemeenschap ontstaan die ongeveer tweehonderd jaar als gemeente Lichtenvoorde heeft bestaan.

Op 1 januari 2005 is die gemeente samengevoegd met Groenlo. De gemeente Lichtenvoorde bestaat dus niet meer. Dat is aanleiding voor deze publicatie, waarin wordt teruggekeken naar het verleden met onwillekeurig af en toe een voorzichtige blik op de toekomst.

Wat was dat voor een gemeenschap, die gemeente Lichtenvoorde? Uiteraard kan hier slechts geprobeerd worden een uitputtend antwoord op die vraag te geven. Dit boek maakt daartoe een rondgang door de hele gemeente: het dorp en de buurschappen. Niet alles is te behandelen, maar er is geprobeerd een realistisch beeld te schetsen door de opvallendste zaken te belichten, daarbij geholpen door vete inwoners, instanties en publicaties.

Fagus - 2005 - hardcover - ISBN9078202041 - 304 pp - goede staat

301022

Second Life

Rijksweg 133
7011 DV Gaanderen
0315 - 341534

 

 

Openingstijden:

Vrijdag en zaterdag 
10.00 - 17.00 uur

 

 

 

 

© 2012 - 2025 Second Life | sitemap | rss | webwinkel beginnen - powered by Mijnwebwinkel